Wszystko na temat wnętrz

W jaki sposób dopasować rodzaj lustra do wnętrza?

Trudno sobie wyobrazić dom bez lustra zważywszy na fakt, że lustra coraz rzadziej pełnią funkcje czysto podstawowe – czyli pomoc w doborze odpowiedniej garderoby czy wykonania makijażu, coraz częściej zaś staje się po prostu ozdobą, która powinna odpowiednio wyglądać i odpowiednio prezentować się na ścianie, w zasadzie niezależnie od miejsca, w jakim owo lustro się znajduje.

Lustro w przedpokoju

Aby dobrze dopasować ramę lustra, trzeba wziąć pod uwagę głównie rodzaj ściany, na jakiej ma się ono znaleźć. Jeśli ściana wyłożona jest ozdobnymi kamieniami, to sprawa jest ułatwiona – tutaj będzie pasował w zasadzie każdy rodzaj ramy, jaki wybierzemy, od klasycznych, czarnych i eleganckich, przez stylizowane lub kute artystycznie, aż po metalowe i stonowane.

Lustro w garderobie

W takich miejscach jak garderoba lustro powinno być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne – ma ono służyć jedynie nam, nie musi spełniać żadnych funkcji estetycznych. W przypadku takich miejsc najlepiej jest się decydować na podłużne, wysokie lustra, opierające się z tyłu na nodze.

Lustro w łazience

Tutaj zwykle mamy najwięcej kłopotu, ponieważ najczęściej kupujemy szafki wyposażone w lustra od lica. Te jednak nie zawsze muszą odpowiadać naszym gustom, dlatego lepiej jest kupować szafki bez luster, lustro dokupować zawsze osobno, dzięki czemu zyskujemy dużo większe możliwości aranżacyjne. Warto jednak brać pod uwagę w takich miejscach funkcjonalność, a więc przede wszystkim materiał, z jakiego wykonana jest rama lustra.

2 komentarze

  • Malwina, 13 lutego 2017, 19:41

  Odpowiedz

  Nie pomyślałam, w sumie dużo lepszy pomysł z tym osobno kupowanym lustrem do łazienki.

  • Karol, 19 lutego 2017, 10:36

  Odpowiedz

  Kto by pomyślał, że z samym lustrem może być tyle zachodu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.