Wszystko na temat wnętrz

Idealne lustra w najlepszych miejscach

Trudno wyobrazić sobie przedpokój lub garderobę, w których nie ma ani jednego lustra. Lustra pełnią dzisiaj nie tylko zadania w pełni i ściśle funkcjonalne, jak pomoc w dobieraniu odpowiedniego stroju do dnia i okazji, ale są świetnym dodatkiem do wnętrz, a także doskonałą i bardzo gustowną dekoracją, którą nie każdy zdaje się bierze na poważnie pod uwagę.

Lustra jako dekoracja

Lustra przede wszystkim dzięki odbijanemu obrazowi są w stanie powiększyć optycznie przestrzeń, w jakiej się znajdują, dlatego polecane są przede wszystkim do małych pomieszczeń oraz mieszkań, w których tej przestrzeni brakuje. Także oprawione w drogocenne ramy – lub w proste dekoracje stanowią doskonały dodatek do każdego wnętrza. Lustra stosowane jest dzisiaj w zasadzie niemal zamiennie z obrazami różnych formatów. Zawieszone lustra dają również większą jasność i wrażenie przejrzystości oraz przestrzeni w każdym pomieszczeniu.

W jakich miejscach najlepiej jest wieszać lustra?

Lustra powinno się umieszczać na przykład w jadalni nieco powyżej głów biesiadników, którzy przy tym stole siedzą. Doda to pomieszczeniu wrażenia przestrzeni nawet, jeśli jej akurat brakuje; tutaj lustra powinny być wieszane zdecydowanie i jedynie poziomo. Lustra można wieszać również w przedpokoju i tutaj sposób zawieszenia jest w zasadzie dowolny – jeśli zawiesimy je pionowo – będzie bardziej funkcjonalne, jeśli poziomo – bardziej ozdobne. Oczywiście lustra można, a nawet trzeba, umieszczać w garderobach.

2 komentarze

  • Monika, 2 lutego 2017, 17:02

  Odpowiedz

  Nie pomyślałabym, że w taki sposób można zyskać w domu przestrzeń…

  • Witek, 6 lutego 2017, 14:11

  Odpowiedz

  Moja żona coś takiego zastosowała i faktycznie efekt jest widoczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.