Wszystko na temat wnętrz

Odzież robocza – rodzaje

Wykonując prace fizyczne czy pracując w konkretnej branży pracownicy muszą zostać zaopatrzeni w odpowiednią odzież. Dzieli się ona na roboczą i ochronną.

Różnicą między nimi jest to, że ubrania robocze Alko nie wymagają certyfikatu. Ich zadaniem jest przede wszystkim to, aby chronić przed czynnikami, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, jak choćby zabrudzenia czy zniszczenia. Zazwyczaj nakłada się je na ubrania własne. Może być nimi widziane w sklepach spożywczych fartuchy czy kamizelki z logiem danej firmy. W tym wypadku ma to też za zadanie identyfikacyjne z daną marką.

Odzieżą roboczą są najczęściej buty, koszulki, bluzy, płaszcze, rękawice czy kombinezony Koelner. Oczywiście dostosowane do temperatury panującej w środowisku pracy (czy jest to wewnątrz czy na zewnątrz). Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest polar, bawełna, flanela czy ortalion.

Szczęśliwie, coraz więcej pracodawców dostrzega problem wygody i funkcjonalności takiej odzieży roboczej Hitachi. Nieprzepuszczalne i nieestetyczne tkaniny odchodzą powoli w zapomnienie i zastępowane są przez lekkie, oddychające i dopasowane do ciała . Wszystko przez odpowiedni materiał oraz technikę szycia. Dzięki ciekawemu wzornictwu, podwójnym szwom, wzmocnieniom ciało nie jest narażone na otarcia, a materiał nie jest tak podatny na zniszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.