Wszystko na temat wnętrz

Najlepsze dekoracje do domowego biura

Nasz dom coraz częściej staje się jednocześnie naszym biurem, w związku z czym często jeden pokój przeznaczamy na sprawy zawodowe, odgraniczając je szczelnie od reszty domu. Zawsze staramy się go dobrze urządzić – dobrze, to znaczy ze smakiem, elegancko, gustownie, wybierając jedynie najlepsze meble oraz wysokiej jakości dodatki. Aby jednak nasze biuro nie było bardzo surowe, konieczne są dodatki, które ten wyraz surowości byłyby w stanie zniwelować.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba zacząć od zachowania odpowiedniego umiaru. Jeśli we wnętrzu będzie zbyt dużo elementów dodatkowych, staną się one zwyczajnie zbędne i będą jedynie przeszkadzać, a gabinet zacznie być odbierany jako zwykła mała graciarnia. Warto postawić na maksymalnie dwa – trzy dodatki, może to być ramka ze zdjęciem członków rodziny, dekoracyjna patera czy figurka czegoś, co będzie przyciągało wzrok oraz intrygowało, na przykład mosiężną bądź pozłacaną figurkę konika morskiego.

Co jeszcze się nada?

W przypadku biur czy domowych gabinetów rewelacyjnie sprawdzają się różnego rodzaju obrazu wielkoformatowe bądź fotografie drukowane na płótnach. Za każdym razem obraz tego typu robi na oglądających ogromne wrażenie, a jako dodatek nie należy do najdroższych. Dzięki temu gabinet może nie posiadać zbyt wielu zbędnych ozdób, a tylko jedną, za to konkretną. Fotografia tego typu może przedstawiać dowolną rzecz, chociaż najlepszym rozwiązaniem jest, jeśli tematyka nawiązuje do zakresu działalności firmy bądź w jakikolwiek sposób się z nią po prostu łączy.

2 komentarze

  • Patryk, 1 marca 2017, 10:56

  Odpowiedz

  Strasznie mi się podoba pomysł z tym konikiem morskim.

  • Martyna, 6 marca 2017, 16:25

  Odpowiedz

  Sama być chciała mieć w swoim biurze takiego konika morskiego, uważam że są świetnym motywem dekoracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.