Wszystko na temat wnętrz

Czy warto dzisiaj inwestować w fontanny ogrodowe?

Posiadając piękny dom zwykle chcemy posiadać równie piękny ogród. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, aby ogród uważany był za ładny czy estetyczny, musiał zawierać kilka elementów – przede wszystkim bogata fontannę – im większa ona była, tym większy zakładano przepych w środku domu i o tym większe bogactwo podejrzewano mieszkańców. Czasy się zmieniły, zmienił się również wygląd naszych ogrodów. Jednak czy na pewno trzeba dzisiaj rezygnować z tych pięknych elementów ogrodowej małej architektury?

Fontanny ogrodowe dzisiaj

Jak się okazuje fontanny wcale nie przestały być ani lubiane, ani popularne. Zmieniła się co najwyżej ich forma, ponieważ dzisiejsze fontanny ogrodowe w niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat – ani wielkością, ani wyglądem, ani materiałem. Dzisiejsze fontanny ogrodowe są przede wszystkim znacznie skromniejsze oraz o kształtach raczej regularnych i geometrycznych; króluje sześcian oraz prostopadłościany. Zmienił się również materiał, z jakiego jest wykonywany – dzisiaj to głównie cynkowe odlewy, czasem też wyglądające jak postawione na postumentach misy, nieraz podświetlane od spodu oświetleniem ledowym.

Gdzie można postawić fontannę?

W nowoczesnych ogrodach fontanny dobrze prezentują się ukryte w lekkich zaroślach lub wystawione w centralnym punkcie trawnika tak, aby każdy mógł dokładnie się jej przyjrzeć. Mimo, iż nie jest wielkich gabarytów i tak stanowi doskonałą dekoracje ogrodu, tworząc atmosferę elegancji oraz splendoru.

2 komentarze

  • Natalia, 9 marca 2017, 19:21

  Odpowiedz

  Zawsze chciałam mieć w ogrodzie taką właśnie fontannę.

  • Iwona, 11 marca 2017, 15:34

  Odpowiedz

  Do mnie chyba bardziej przemawiały te wielkie fontanny sprzed dworków. Ale te też są całkiem fajne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.